Tetikçi Eray Özyağcı’yı, bir değil iki araçla İstanbul’a kaçırdılar

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in (40) öldürülmesine ilişkin hazırlanan 145 sayfalık iddianame mahkemece kabul edildi. Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi, ilk duruşma için 1 Temmuz’a gün verdi. İddianamede yer alan bilgilere göre, cinayet öncesi ve sonrası 4 araç ve bir motosiklet etkin bir biçimde kullanıldı.

TETİKÇİYİ POLİSLER TAŞIDI
Sinan Ateş’in tetikçisi 27 Aralık akşamı İstanbul Ataşehir’den Ankara’ya getirildi. 61 OF 0609 plakalı Volkswagen Caravelle aracı kullanan isimler ise, tutuklanan Özel Harekât polisleri Aşkın Mert Gelenbey ile Murat Can Çolak oldu.


Tetikçiyi, polis memurları Aşkın Mert Gelenbey (fotoğrafta) ile Murat Can Çolak, Ankara’ya götürdü.

CİNAYET YERİNDEN BALKAYA ÇIKARDI
Vedat Balkaya’nın kullandığı motosikletin cinayetteki rolü, tetikçi Eray Özyağcı’yı, cinayetin işlendiği noktadan tetikçi Eray Özyağcı’yı kaçırmak oldu. Balkaya, 30 Aralık 2022 günü saat 13.35’te işlenen cinayetten 17 dakika sonra, kendisine gelen konuma bıraktı.


Vedat Balkaya, tetikçi Özyağcı’yı cinayetin olduğu noktadan uzaklaştırdı.

MOTOSİKLETTEN İNDİ DEMİRBAŞ’IN ARACINA BİNDİ
Anılan konumda bekleyen araç 06 BSG 411 plakalı Citroen C5 marka bir araçtı. Tetikçiyi bekleyen bu aracın içinde tek bir kişi bulunuyordu. O da, cinayetin azmettiricisi olmakla suçlanan Tolgahan Demirbaş’tı. Demirbaş, Ülkü Ocakları eski yöneticisiydi. Anılan 2012 model aracın Demirbaş adına tescilli olduğu belirlendi.


Tetikçinin kaçırılmasında kullanılan Audi’nin fotoğrafına T24 Muhabiri Asuman Aranca ulaştı.

HAVANIN KARARMASINI BEKLEDİLER
Demirbaş, aracına aldığı tetikçi Eray Özyağcı’yı, tutuklu sanık Aytaç Ataç’ın Gölbaşı’ndaki çiftliğinde belirli bir noktaya bıraktı. Aynı gün saat 18.50 sıralarında, havanın da kararması ile birlikte Özyağcı bırakıldığı noktadan alınarak İstanbul’a doğru yola çıkarıldı. Bu esnada yeni bir aracın kullanıldığı anlaşıldı. Tutuklu sanık Emre Yüksel’in kullandığı 06 AT 5021 plakalı araç MHP Genel Merkezi adına tescilliydi.


Passat marka aracı kullanan isim, tutuklu sanık Av. Serdar Öktem oldu.

İKİNCİ ARAÇ ÜLKÜ OCAKLARI’NA KAYITLI
Emre Yüksel’in kullandığı aracın ön koltuğunda oturan isim ise Tolgahan Demirbaş’tı. İkili, Bolu’ya geldikleri sırada yeni bir planlama yaptı. Tetikçiyi, ilk olarak çıkaran Vedat Balkaya’nın Kocaeli’nde yakalanması üzerine Eray Özyağcı, Bolu’da bırakıldı. Bu esnada devreye ikinci bir araç girdi. Bu süreçte kullanılan ikinci araç ise 06 DB 7018 plakalı Passat marka otomobil oldu. Anılan otomobili kullanan isim Av. Serdar Öktem’di. Öktem’in kullandığı aracın Ülkü Ocakları Genel Merkezi’ne tescilli olduğu öğrenildi.


06 AT 5021 plakalı Audi marka aracın, Ülkü Ocakları Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım kullanıyordu.

BOLU’YA BİR KEZ DAHA GELDİLER
Tetikçi Özyağcı, Bolu’da güvenli bir yere bu araçla bırakıldı. 31 Aralık günü saat 11.00 sıralarında ise, Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel bir kez daha Bolu’ya geldi. İkili tetikçi Özyağcı’yı bir kez daha alarak İstanbul’a doğru yola çıktı. Özyağcı’yı Pendik’e bırakan ikili aynı gün Ankara’ya döndü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir